Sastojci:
4 do 6 komada junećih šnicli,
5 do 6 češnjeva češnjaka,
sol i papar po ukusu,
1 do 2 žlice brašna
i malo vode.

Za pirjanu rižu:
1/2 glavice luka,
1/2 decilitra ulja,
1 šalica riže,
sol i papar te
3 šalice vode ili mesnog temeljca.

Priprema:

1. *Šnicle* treba narezati na tanke ploške i dobro ih istući dok ne postanu vrlo tanke. Obje strane obilno posolite i dobro ih pospite brašnom.
Zagrijte ulje i brzo pržite odreske dok ne porumene. Nakon što su lijepo porumene, prebacite ih na tanjur ostavljen sa strane.
Nakon što smo sve popržili, na ulje dodamo sitno nasjeckani češnjak i kratko ga popržimo. Brzo ulijte malo vode, pa začinite solju i paprom. Zatim umiješajte povrće i vratite šnicle u umak.
4. Pustite ih da lagano krčkaju minimalno sat i pol, a najviše dva sata, dok meso potpuno ne omekša i skoro se počne raspadati (međutim, ne smije se potpuno raspasti; koristite vilicu ili nož test na nježnost).
5. Povremeno promiješajte kuhinjskom žlicom da se ne zalijepi za dno posude, a po potrebi dodajte vode.
6. Isperite rižu u vrućoj vodi ili ako ima glazuru, potpuno preskočite proces pranja.
7. Zagrijte ulje pa dodajte luk da se poprži; kad požuti dodati opranu rižu i pirjati uz stalno miješanje. 8. Kad primijetite da se riža počinje lijepiti za dno posude u kojoj se kuha, ulijte vodu ili temeljac i dodajte začine.
Nakon što je riža kuhala pet minuta, isključite vatru, dobro je pokrijte i ostavite da se sama kuha na pari.
Porcija
Ove šnite idealno pristaju uz svježu zelenu salatu ili matovilac te nadopunjuju pivo i bijelo vino. Dosljedno pripremam rižu na ovaj način, pazeći da se nikad ne prekuha ili raskuha; ostaje neljepljiv, svako zrno se razlikuje od ostalih. Omjer vode (ili temeljca) i riže 3:1 je ključan. Kada mjerite rižu, ista mjera treba vrijediti i za vodu. Jedna šalica od 2,5 dl daje dovoljno riže za četiri osobe.